Mocsai Lajos szerint nemcsak létesítményeiben, hanem képzési rendszerében és intézményi struktúrájában is megújul a bruttó 44-46 milliárd forintos fejlesztés előtt álló Testnevelési Egyetem (TF). Az intézmény rektora csütörtökön az M4 Sport Sportreggeli című műsorában elmondta, hogy ennek köszönhetően a TF jelenlegi 2400 fős hallgatói létszáma 3500 fősre bővül majd, s emellett szeretnék a nemzetközi edzőképzést is 500-700 fővel visszaállítani.

Mocsai kifejtette, hogy a fejlesztés első lépcsőjeként az eddig a Sportkórházhoz tartozó, s műemléki viszonylatban nagyon rossz állapotban lévő Hauszmann-házak oktatási funkcióra visszakerülnek a TF-hez, s a tudásközpont részévé válnak. Ezzel párhuzamosan befejezik az Alkotás úti fronton található, tizenkét éve félbehagyott épületeket, s ezekbe még  idén decemberben átköltözik az egyetem.

A rektor hozzátette: a tervek szerint 2019 tavaszára teljesen megújul a TF Csörsz utcai pályája. Épül ott egy föld alatti csarnok, ahol 1500-2000 négyzetméteres terület áll majd rendelkezésre kondicionáló és rehabilitációs célokra, elkészül egy olyan atlétikai pálya, amely a legmodernebb sporttudományos mérésekre is alkalmas lesz. Ezeken kívül létesítenek egy lelátóval ellátott műfüves labdarúgópályát is, amely az intézményvezető ígérete szerint nem zavarja majd a környéken lakók életét.  

A fejlesztés második fázisában jégcsarnokok, teniszpályák és valószínűleg egy nagy multifunkciós csarnok épül majd, amelyeket Mocsai Lajos tájékoztatás alapján  a TF hallgatói  a XII. kerület lakosaival együtt fognak használni.

A rektor kitért arra is, hogy a TF képzési rendszere és az intézményi struktúrája is teljesen megújul, és így a tanárképzést, a nemzetközi színvonalú edzőképzést, valamint a sportmenedzsment és rekreatív képzést tekintve is minden igényt kielégítő, XXI. századi egyetem jön létre. Épül egy olyan integrált laboratórium is, amely a biomechanika, a sportpszichológia és a táplálékkiegészítés területén, valamint egy screening programmal szolgája majd a sporttudományt. Mocsai Lajos végül arról beszélt, hogy az eddigi képzési arányokat megfordítja, s a jövőben ennek 60 százaléka lesz gyakorlati és csak 40 százalék elméleti jellegű.

(MTI)