A Budapest100 idei témája a rakpart. A Duna két partján ötvennégy megnyitó épület és huszonnyolc kísérőprogram, közöttük séták, lakástúrák, háztörténeti séták és kiállítások, koncertek, sőt közösségi kertszépítés is várja az érdeklődőket.
Az idei Budapest100 egyik érdekessége éppen az, hogy a 18. századtól napjainkig, a régi paloták mellett modern és kortárs épületek is helyet kapnak a látogatni valók között. Az érdeklődők művészekkel, építészekkel, írókkal, költőkkel, zenészekkel, kutatókkal, egyházi emberekkel is találkozhatnak.
A Budapest100 hétvégéje idején minden szabadon és ingyen látogatható.
Programfüzet terjesztési pontok:
Blinken OSA Archívum (V. Arany János u. 32.)
Fuga Budapesti Építészeti Központ (V. Petőfi Sándor u. 5.)
KÉK (XI. Bartók Béla út 10-12.)
Tourinform (V. Sütő utca 2.)
A program honlapja.
A letölthető programfüzet itt érhető el.
Szervező: KÉK - Kortárs Építészeti Központ
(Forrás: Tervlap)
Ezek a cikkek is érdekelhetik
Mi maradt és mi változott? – Bejártuk a megújuló Citadellát
2025. július 14. 19:30
A jelenleg még zajló, várhatóan 2026 tavaszára befejeződő felújítás során zárt erődből nyitott épületté válik a Citadella, amelybe minden oldalról be lehet majd menni, üveghídon kelhetünk át, de közben a háborúk nyomait is megnézhetjük a falakon. Az épület több mint 120 év múltán kap új, átfogó funkciót. Exkluzív séta keretében jártuk be a részben már elkészült épületet.
Megnyílt a budai Vár legújabb mélygarázsa
2025. július 14. 11:00
A budai Vár harmadik parkolóháza, a Várgarázs 3. a Várhegy nyugati oldalán található, be- és kijárata a Palota útra vezet. A parkoló szintjeit a magyar történelem jelentős uralkodóházainak címereivel jelölték meg.
A Batthyány téri vásárcsarnok átépítése – Bevásárlóközpont lett az egykori piacból
2025. július 12. 16:00
Ötven éve adták át az átépített Batthyány téri vásárcsarnokot, amelyben 80 millió forintból alakítottak ki bevásárlóközpontot. Az eredetileg fedett piacnak készült épületben a budapestiek légkondicionált, szupermarket jellegű áruházzal és kétszintes, mozgólépcsővel összekapcsolt vásárlótérrel találkozhattak. A csarnokot 1975. július 10-én nyitották meg.
Hozzászólások
Hozzászóláshoz lépjen be, vagy regisztráljon!
Bejelentkezés Regisztráció