A Julius Meinl szervezésében a hagyományos magyar kávéházi és irodalmi kultúrát és életmódot próbálhatja ki mindenki március 21-én, hétfőn. A szervezők szerint egy vers a mai napig feltöltődést, iránymutatást, vagy akár kikapcsolódást nyújthat, főképp akkor, ha egy finom kávé társaságában olvassuk vagy éppen írjuk azt.
Közölték: „Oszd meg velünk gondolataidat vagy kedvenc verssorodat a Költészet Világnapján, s a kávét mi álljuk! 2016. március 21-én hétfőn egy teljes napig minden idézet (legyen az ismert, vagy saját) kávéházi fizetőeszközzé válik, így a vendégek kávéjukat egy verssel vagy akár egy idézettel »fizethetik ki«.”
A felhíváshoz csatlakozott éttermek és kávézók szeretettel meghívják a magyar kávészerető közönséget, hogy gondolataikat és érzéseiket kellemes környezetben verses formában fejezzék ki.
Az egynapos akcióhoz csatlakozó budapesti kávézók listája a következő:
Átrium Park Étterem EUREST(Cím: Budapest 1138 Váci út 45.)
Budawest EUREST (Cím:Budapest 1118 Rétköz u. 5.)
Cafe Park EUREST (Cím: Budapest 1117 Irinyi József u. 4-20.)
Cziniel Cukrászda és Kávéház (Cím: Budapest 1031 Nánási út 55.)
Dunapark Kávéház (Cím: Budapest 1137 Pozsonyi út 38.)
Eiffel Palace (Cím: Bp 1055 Bajcsy-Zsilinszky út 78.)
Első Pesti Rétesház (Cím: Budapest 1051Október 6. u. 22.)
Gerbeaud Kávéház (Cím: Budapest 1051 Vörösmarty tér 7-8.)
MT Budafoki út étterem EUREST – zárt üzemi vendéglátóegység(Cím: Bp 1117 Budafoki út 103-107.)
MT Dob utca EUREST – zárt üzemi vendéglátóegység (Cím: Budapest 1073 Dob u. 76-78.)
MT Fehérvári út EUREST (Cím: Budapest 1117 Fehérvári út 68-70.)
MT Krisztina körút EUREST – zárt üzemi vendéglátóegység (Cím: Budapest 1013 Krisztina krt. 55.)
MT Magyar Tudósok Körútja étterem EUREST – zárt üzemi vendéglátóegység (Cím: Budapest 1117 Magyar Tudósok körútja 9.)
MT Soroksári út EUREST – zárt üzemi vendéglátóegység(Cím: Budapest 1095 Soroksári u. 166/a.)
MT Szerémi út étterem EUREST – zárt üzemi vendéglátóegység(Cím: Budapest 1117 Szerémi út 4.)
Office Garden étterem EUEREST(Cím: Budapest 1117 Alíz utca 2.)
OTP étterem EUREST – zárt üzemi vendéglátóegység (Cím: Budapest 1131 Babér u. 9.)
Rózsavölgyi Szalon (Cím: Budapest 1052 Szervita tér 5.)
Science Park étterem EUREST (Cím: Bp 1117 Irinyi József u. 4-20.)
SE Balassa utca étterem EUREST (Cím: Budapest 1083 Balassa utca 8.
SE Nagyvárad Téri Elméleti Tömb étterem EUREST (Cím: Budapest 1089 Nagyvárad tér 3.)
Stex (Cím: Budapest 1085 József krt. 55-57.)
Szamos Szépkilátás Cukrászda (Cím: Budapest 1121 Szépkilátás u. 1.)
Szamos Gourmet Ház - Gourmet Palace and Cafe (Cím: Budapest 1052 Váci u. 1. )
Vian Café Liszt Ferenc Tér (Cím: Budapest 1061 Liszt Ferenc tér 9.)
Vian Café Gozsdu Udvar (Cím: Budapest 1061 Király u. 13/C)
Vian Café Bisztró Bazilika (Cím: Budapest 1051 Hercegprímás u. 15.)
Vigadó (Cím: Budapest 1051 Vigadó tér 2.)
XVIII. Kerületi Szakrendelő EUREST (Cím: Bp. 1183 Thököly út 3.)
Ezek a cikkek is érdekelhetik
Megkezdődött a 3-as metró továbbépítésének előkészítése
2026. augusztus 13. 14:00
Mintegy 1900 méteres új metrószakasz és két új állomás épülhet a 3-as metró jelenlegi, újpesti végállomásától Rákospalota–Újpest vasútállomásig, uniós támogatásból, a kormány által júliusban elfogadott Baross Gábor Vasútfejlesztési Terv keretében. A BKK már összeállította a beruházás megindításához szükséges legfontosabb teendőket, jelezve, hogy a szűk határidő miatt rendkívül feszített munkatempót követel a megvalósítás. A tervezett nyomvonalon mintegy 24 ingatlant, többségükben lakóépületeket kell kisajátítani.
Az Ezredéves Kiállítás Közlekedési Csarnoka
2026. augusztus 7. 14:00
Budapesten 130 éve rendezték meg az Ezredévi Kiállítást, amely sok későbbi múzeum alapításának volt a kiindulópontja. Ezek közül az egyik a Közlekedési Múzeum volt, amely az egykori Közlekedési Csarnokban kapott helyet 1899-től. De mit láthatott a közönség a 130 évvel ezelőtti millenniumi kiállításon az egykori Közlekedési Csarnokban?
Az első jelentős képzőművészeti vita Pesten: Than Mór Attila lakomája című festménye
2026. augusztus 6. 9:00
A Feszl Frigyes tervezte pesti Vigadó felépítésekor az első emeleti étterem (akkor Csemegetár) két freskójának elkészítésére pályázatot hirdettek. A bíráló bizottság által legjobbnak ítélt, Than Mór festette képet azonban Pest város tanácsa nem fogadta el, s ez éles vitát váltott ki az érintettek között. Az ellentétet a Helytartótanács oldotta fel azzal, hogy új pályázat kiírására szólította fel a városi hatóságot.