Hírek

185376_178277_szivkorhaz_hegyvidekhupg.jpg Megújul a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika Korszerűsítik a Városmajori Klinika épületeit: többek között a tetőt, a külső hőszigetelést és a főbejárati kaput is felújítják, bővül a napelempark is. Az egykori János Szanatóriumban az idők során több híres beteget kezeltek, mások mellett Babits Mihályt és Ady Endrét is.
Budapest nem került fel a veszélyeztetett világörökségi helyszínek listájára Az UNESCO mai döntése alapján nincsenek veszélyben a főváros világörökségi helyszínei.
Felújítják a belvárosi Hild teret Korszerűsítik az V. kerületi Hild teret és környékét: megújítják a játszóteret, a közvilágítást és egy földszintes kis épületet is építenek a mosdók számára.
Szobrot kap Göncz Árpád és felesége a Vérhalom téren Kiírták a pályázatot az egykori köztársasági elnökről és feleségéről készülő páros szobor megalkotására, amely a II. kerületi Vérhalom téren kap helyet, a Göncz házaspár utolsó otthonának közelében.
Kezdődik a József főhercegi palota rekonstrukciója Elkezdődik a József főhercegi palota újjáépítése a budai Várban, a Szent György téren. Az 1968-ban felrobbantott épületet és a hozzá tartozó, neoreneszánsz stílusban épült egykori istállót és a mesebeli palotakertet is rekonstruálják.
Máriaremetén közösségi liget épül Máriaremetén, a Gyarmati Dezső Uszoda és a Pokorny József Sport- és Szabadidőközpont melletti zöld területen közösségi ligetet alakít ki az önkormányzat. Az új szabadidőparkban a sportpályák mellett pihenést szolgáló utcabútorok, piknikhelyek is lesznek majd.
Jövőre megkezdődhet az új Közlekedési Múzeum kialakítása az Északi Járműjavító területén A Kőbányai úti Északi Járműjavító egy különleges időszaki kiállítással búcsúzik: az épület októberig megtekinthető jelenlegi állapotában, a tárlaton pedig nem pusztán az egykori üzem életét, hanem az itt létesítendő új Közlekedési Múzeum terveit is bemutatják. A 2009-ben bezár járműjavítóból alakítják ki azt az új kulturális negyedet, amelynek központja a múzeum és a már meglévő Eiffel Műhelyház. A területet összekötik a Népligettel is, és a tervek szerint új vasúti megálló is épül majd.
Vizes élőhelyet is létesítenek az új Csepel-szigeti közparkban Meghirdette a közbeszerzési eljárást a Budapest Fejlesztési Központ (BFK) a csepeli rekreációs közpark területén kialakítandó vizes élőhely tervezésére. Az elképzelés szerint a vizes élőhely, a Wetland a Weiss Manfréd út mentén létesítendő városrész burkolt és beépített felületein keletkező csapadékvizet helyben tartja, és ezzel természetes vizes élőhelyet biztosít számos növény- és állatfajnak.
Elkészült a sportközpont a Belvárosban – Különleges építészeti megoldásokat alkalmaztak a Vadász utcában Sport- és élményközpontot alakított ki Belváros Önkormányzata a Vadász utca 30. szám alatt. Az új létesítményben a sportpályák mellett 4 pályás, 25 méteres medence, tanmedence és termálvizes wellness részleg is üzemel majd, amelyet saját termálvizes kút táplál. Az épület tervezésekor nagy hangsúlyt fektettek az ökológiai és energiahatékonysági szempontokra. A különleges építészeti megoldások eredményeként a kis alapterületre számos sportrészleget sikerült beilleszteni.
Több zöldterület és vízjáték is lesz a megújuló Blaha Lujza téren Megkezdődött Budapest egyik legforgalmasabb közterületének, a Blaha Lujza térnek a felújítása, a munkálatok várhatóan a jövő év végéig tartanak. A téren növelik a zöldfelületet és akadálymentesítik a közlekedést.
Megadták az építési engedélyt, megmenekül a pusztulástól a kelenföldi indóház A műemléki védettség alatt álló, 137 éves épületben vasúttörténeti kiállítóhelyet hoz létre a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum. A tervek szerint az egykori állomásépület mellett múzeumkertet alakítanak ki és egy kortárs bővítést is kap majd a ház: egy kilátópontként, vonatnéző helyként működő teraszt. Az építési engedélyt most kapta meg a beruházás.
Cukrászda nyílt a Múzeumkert egykori kertészházában A Magyar Nemzeti Múzeum kertjében, a felújított egykori kertészházban mától egy új cukrászda működik, amelyet az Auguszt család üzemeltet. A Pollack Mihály téri oldalon található épületben felavatott üzletet arról az Apponyi Geraldine-ról nevezték el, aki Apponyi Albert unokahúga volt, és 1938-ban házasodott össze Albánia királyával.
Felavatták a kispesti Bozsik-stadion előtt a Honvéd Aranyoroszlán-szobrát A főváros egyik legújabb szobrát a XIX. kerületben, a megújult Bozsik-stadion bejárata előtt állították fel. Az 5-6 ezer elemből álló, rozsdamentes acélból készült 6 tonnás oroszlánszobor 4-5 hónapon át készült és különlegessége, hogy belülről vörös fénnyel világítható meg, olyan hatást keltve, mintha izzana.
Mégis lesz klíma a Budapestre érkező frankfurti villamosokon? A BKV szerint szerkezeti átalakításokkal megoldható a használt frankfurti villamosok klimatizálása.
Szobrot állítottak Szkander bégnek, Hunyadi János szövetségesének a Városligetben A Vajdahunyadvár szomszédságában, a városligeti Platán sétányon avatták fel Szkander bég mellszobrát. Az alkotás Tirana város ajándéka Budapestnek. Szkander bég albán fejdelem egykor Hunyadi Jánossal szövetségben harcolt az oszmán birodalom terjeszkedése ellen.
Ferenc pápa mutatja be az Eucharisztikus Kongresszus zárómiséjét a Hősök terén Immár hivatalossá vált, hogy a Budapesten megrendezendő 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus zárómiséjét Ferenc pápa mutatja be. Így az 1991. augusztus 20-án megtartott pápai szentmise után 30 évvel újra ilyen jeles esemény helyszíne lesz a Hősök tere.
Újra látható lesz majd a Zászlómúzeum egyedülálló gyűjteménye A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum fogadja be a Zászlómúzeumot, amely 1995 óta a Józsefvárosban működött. Az önkormányzat tavasszal döntött úgy, hogy a továbbiakban nem támogatja az intézményt, amely így bezárt a József körút - Nap utca sarkán álló helyiségben. A gyűjteményt a tudományos feldolgozást követően időszaki kiállításokon újra bemutatják majd az éreklődőknek.
A Klauzál utcában falfestménnyel emlékeznek a V4 csoport megalakulásának 30. évfordulójára Erzsébetvárosban, a Klauzál utca 32. számú házon látható az a tűzfalfestmény, amely Magyarország, Csehország, Lengyelország és Szlovákia alkotta V4-ek megalakulásának harmincadik évfordulójára készült.
Újraindul a gödöllői és a csömöri HÉV fejlesztésének előkészítése Folytatódik a H8-as gödöllői, illetve a H9-es csömöri HÉV és a 2-es metró összekötésének a tervezése. A beruházás része a HÉV-vonalak teljes felújítása, majd a metróval való összekötés után átalakítják az Örs vezér terére közlekedő buszok forgalmát.
Helyreállítják a kettétört határkövet Óbudán Óbudán helyreállítják az Aranyhegyen található, közel 150 éves határkövet. A III. kerületi Határkő utca és Jutas utca kereszteződésében álló különleges jelzőkő tavaly tört ketté.
Elegáns szálloda nyílt a felújított déli Klotild-palotában Matild Palace néven nyílt luxuszálloda a déli Klotild-palotában, a Ferenciek terén. A köznyelvben Matild-palotaként emlegetett épület felújítása öt éven át tartott, a munkálatok eredményeként visszanyerte eredeti megjelenését.
Többfunkciós közösségi teret adtak át Újpalotán Mind a kisebb gyermekek, mind az idősebbek számára biztosít szórakozást az a közösségi tér, amelyet a közelmúltban adtak át az újpalotai Drégelyvár utcában. Az elhanyagolt parkot a XV. kerületi önkormányzat újította fel.
Kulturális központ lesz a házak között rejtőzködő szlovák evangélikus templomból Felújítják és a magyarországi szlovákok kulturális és közösségi központjává alakítják Budapesten a Rákóczi út 57. szám alatti, a körülötte lévő épületektől takart egykori pesti szlovák evangélikus templomot. A több lépcsőben megvalósuló munkálatokat a magyar és a szlovák állam is támogatja, erről ma írták alá a felek a megállapodást.
A Millenniumi Földalatti Vasutat a bécsiek is irigyelték – Kiállítás nyílt a kisföldalattiról Ha valaki a Deák téren jár és van szabad fél órája, mindenképpen térjen be a Földalatti Vasúti Múzeumba, amelynek új kiállítása a 125 éves a Millenniumi Földalatti Vasutat mutatja be. Számos fotót, tárgyi emléket, tervet, makettet állítottak ki, amelyekből sok, eddig kevésbé ismert érdekesség derül ki a millennium évében épült és máig népszerű kisföldalattiról.
Felújítják a Radnóti Színháznak is helyet adó társasház homlokzatát A terézvárosi Nagymező utca 11. számú épület homlokzata és az erkély balesetveszélyessé vált, így a közelmúltban megkezdődött a felújítás. A munkálatok során a homlokzaton pótolják a hiányzó mészkőlapokat és az erkélylemezeket is, a munka várhatóan nyár végére fejeződik be.
Felújították Nepomuki Szent János szobrát Budafokon Restaurálták a hajósok védőszentje, Nepomuki Szent János 1750 körül készült barokk szobrát a XXII. kerületi Hosszúhegy téren. A felújítás során az 1,7 méter magas alak fejét az eredetinek megfelelőre cserélték és hiányzó csillagkoszorúját is visszakapta a szent.
Restaurálták Róth Miksa üvegmozaikját a fasori evangélikus templom bejárata felett Visszahelyezték a fasori evangélikus templom bejárata fölé Róth Miksa üvegmozaikját. Az 1905-ből származó alkotás több mint egyéves restaurálás után került újra a helyére.
Szovjet légibomba volt a Lánchídnál a Duna medrében Egy száz kilogrammos szovjet légibombát hatástalanítottak, és egy másik, 250 kilós légibombamaradványt is találtak a honvédségi tűzszerészek a Dunában, a Lánchíd közelében.
Újpalotára is megérkezett a CAF-villamos – Egyelőre csak hétvégén közlekedik Csak hétvégenként és óránkét mindössze kétszer, de már a zuglói Mexikói utat és az újpalotai lakótelepet összekötő 69-es villamos vonalán is utazhatunk a modern CAF-villamosokkal. A vonalon közlekedő többi jármű egyelőre még az úgynevezett hannorveri villamos, amely magas lépcsője miatt sokaknak megnehezíti az utazást.
Kilátóból csodálhatjuk a panorámát a Naplás-tónál A XVI. kerületi Naplás-tónál a kerületi önkormányzat és a Pilisi Parkerdő Zrt. együttműködésében épült meg az a 27 méter magas kilátó, amelyből megtekinthető a Naplás-tó, a Gödöllői-dombság, valamint a Cinkotai erdő panorámája.

További cikkeink